Máma mele maso

Určitě si vzpomenete na slabikář a říkanku Ema má mísu a máma mele maso. Povězme si ale upřímně, kolik maminek a vlastně celkově osob dnešní době má doma masomlýnek a samo mele maso? Od tohoto trendu se již prakticky upustilo a dnes si každý volí koupit maso již pomleté z obchodu. Je to velká škoda, protože čerstvé maso ručně pomleté, je vždy kvalitnější a má lepší chuť než to ze supermarketu. V současnosti se mletí masa objevuje nejčastěji v gastronomickém průmyslu a v restauracích. Například pokud si zajdete na ten nejlepší burger ve městě, zcela jistě nekupují mleté maso, ale vlastní kvalitní gastronomický mlýnek na maso, ve kterém melou čerstvé kusy masa, které smíchají s dalšími ingrediencemi, aby povstal ten jeden jediný nejchutnější hamburger. Hned jste pomysleli o tom, že končíte s kupováním mletého masa a raději investujete a pořídíte si kvalitní masomlýnek? Pojďme se podívat, jaké jsou výhody jednotlivých verzí a jak vybrat správný mlýnek na maso.

Ruční mlýnek na maso

Jakou výhodu má ruční masomlýnek? Především jsou velice malé, což umožnuje snadné manévrování a skladování. Jsou také poměrně levné a nepotřebují žádnou elektřinu. Takový starý dobrý ocelový mlýnek na maso je poháněn pouze naší vlastní silou. Umisťují se našroubováním na kuchyňský stůl nebo linku. Jedinou nevýhodou je asi jen to, že nemelou moc rychle. Pokud jej ale potřebujete pro domácnost pouze pro své vlastní potřeby a vaření pro rodinu, jsou bohatě dostačující. Kdo by také potřeboval doma pomlít celou krávu že?

Elektrický masomlýnek

Jak už ze samotného názvu vyplývá, jsou poháněny elektromotorem a vyžadují tedy elektrickou energii. Největší výhodu má elektrický mlýnek na maso takovou, že k mletí nepotřebujeme fyzickou sílu, díky čemu šetříme vlastní energii, také je nemusíme upínat na stůl nebo kuchyňskou linku. Mají ale složitější obsluhu i samotnou údržbu. Takový elektrický masomlýnek dokáže zpracovat až 2kg masa za minutu, jeho využití je tedy především v profesionálním gastronomickém průmyslu.

+There are no comments

Add yours