Chutné ovocné speciality

V dnešním článku se spolu podíváme na jídla, ale i nápoje, které se dají připravit z ovoce. No řekněme si upřímně, kdo by takovéto dobroty neměl rád? Jestliže Vás honí mlsná a hledáte inspiraci, potom jste na tom správném místě a srdečně Vás zveme k přečtení následujícího článku.

Ovocné mošty

Není nic zdravějšího než mošt z čerstvého ovoce. Příprava takovéto zdravé dobroty přitom není vůbec náročná! Stačí mít pouze lis na ovoce, do kterého vložíme, na co máme zrovna chuť a mechanickou silou vylisujeme z ovoce šťávu. Jestliže připravujeme mošt pro více osobo a nechceme se unavit, existuje samozřejmě i profesionální gastronomický lis na ovoce, který je poháněný elektrickou silou a k vylisování nám vystačí položit nádobu, stisknout tlačítko a čekat. Lis na ovoce není drahá záležitost a přidaná hodnota v podobě zdraví je k nezaplacení. Jestliže tedy máte rádi ovocnou šťávu, nebo mošty, určitě se po tomhle gastronomickém zařízení podívejte. Nebudete litovat!

Jablečné štrůdly a jiné ovocné koláče

No povězme si upřímně, kdo by neměl rád takový jablečný štrůdl? Hned se nám spojí s krásnými chvílemi strávenými u babičky nebo maminky, kdy otevřeme dveře a celý dům je provoněný nezaměnitelnou vůní skořice a pečených jablek. Babičky sice připravují těsto samy, ale jestliže si chcete usnadnit práci, nebo plánujete péci profesionálně, budete potřebovat lis na těsto. Dobrý štrůdl se totiž neobejde bez dobrého těsta! Nikdo nemá rád to kupované z obchodu. Lis na těsto Vám pomůže si vyrobit vlastní a všichni se budou po Vašem jablečném štrůdlu olizovat až za ušima.

+There are no comments

Add yours